Fala uderzeniowa w leczeniu ostrogi piętowej

Jeśli próbowałeś już wielu metod leczenia ostróg piętowych i okazały się one nieskuteczne, zapytaj nas o terapię falą uderzeniową.

Typowym objawem ostrogi piętowej jest ból pięty, najsilniejszy z rana przy stawianiu pierwszych kroków po wstaniu z łóżka. Ból pięty może znacznie utrudniać chodzenie – jego nasilenie nieraz uniemożliwia pełne obciążenie stopy. Objawy zwykle narastają powoli, a zaniedbanie problemu prowadzi do nasilenia dolegliwości w stopniu, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Zaniedbane ostrogi piętowe są często trudne do wyleczenia klasycznymi metodami. Proces leczenia może trwać nawet miesiącami. Zabiegi falą uderzeniową są ratunkiem dla osób, u których wykonywanie ćwiczeń czy noszenie wkładek ortopedycznych nie przyniosło zadowalającego rezultatu lub gdy chcemy osiągnąć szybki efekt w krótszym czasie. Wysoka skuteczność fali uderzeniowej wynika z przyczynowego charakteru jej działania. Specjalna głowica urządzenia wprowadza do tkanek fale radialne, które rozbijają złogi łącznotkankowe i stymulują przebudowę rozcięgna. Poprawia się również ukrwienie rozcięgna i jego elastyczność. Odporność na obciążenia mechaniczne rozcięgna wzrasta. Dzięki temu, że działamy na przyczynę, a nie na skutek schorzenia, ból pięty zostaje skutecznie zniwelowany. Jednocześnie terapia falą uderzeniową jest bezpieczna i nieinwazyjna – terapeuta dostosowuje parametry działania urządzenia indywidualnie do każdego przypadku.

pozdrawiam, Twój fizjoterapeuta